Tenis

22.01.2020 | 04.15

Barti bez većih problema

Polona Hercog

Ešli Barti se plasirala u treću rundu Australijen Opena savladavši Polonu Hercog u dva seta 6:1 i 6:4.

Ashleigh Barty

Darrian Traynor/Getty Images

Prva teniserka sveta je bez ikakvih problema dobila prvi set 6:1. Brejk je napravila pri prvom servis gemu Slovenke, a imala je šansu i da u narednom "brejkne" protivnicu ali je Polona spasila dve brejk lopte. Ipak u šestom gemu je Barti oduzela servis protivnici za 5:1, a lako je taj brejk potvrdila za 6:1.

Drugi set doneo je malu nesigurnost za Australijanku u drugom gemu kada je Hercog imala dve vezane brejk lopte, ali je zatim Barti uzela četiri vezana poena i izjednačila je na 1:1. Isto se desilo i u osmom gemu posle kog je Barti izjednačila na 4:4, da bi odmah u sledećem napravila brejk i povela 5:4.

Barti je opet imala problema da lako završi svoj servis gem i treći put u setu se desila situacija 15:40. Ipak i tada Barti vezuje četiri poena, a tog puta je bilo dovoljno za pobedu.

Naredni rival prvom nosiocu i prvom reketu sveta će biti bolja iz duela Minen-Ribjakina.