Još jedan Japanac na Đokovićevom putu

Cameron Spencer/Getty Images

Novak Đoković će u trećoj rundi Australijen Opena igrati protiv Jošihita Nišioke koji je savladao Danijela Evansa 3:0. Po setovima 6:4, 6:3 i 6:4 za 121 minut igre.

U prvom setu je bila viđena samo jedna brejk šansa koju je Nišioka iskoristio. U ostalim gemovima nije bilo čak ni izjednačenja na 40:40. Nišioka je brejk napravio u trećem gemu za 2:1 i držao je tu prednost do kraja.

Favorizovani Evans nije bio blizu brejka ni u drugom setu. Nišioka je napravio prvi brejk u sedmom gemu, a isto je ponovio i u devetom za 6:3 u drugom setu.

Evans je prvi put „prišao“ servisu protivnika u trećem genu. Imao je i dve neiskorišćene brejk šanse što je Nišioka iskoristio u desetom gemu. Tada je Evans servirao za ostanak u meču, ali je brejkom Japanac dobio set 6:4 i završio ovaj duel.

Nišioki će rival u terćoj rundi biti bolji iz duela Novak Đoković koji je savladao Tacumu Ita 3:0.