Tenis

22.01.2020 | 07.32

Čilić preokretom preko Pera do treće runde AO

Marin Čilić

Marin Čilić je savladao Benou Pera 3:2 u drugoj rundi Australijen Opena. Po setovima je bilo 6:2, 6:7, 3:6, 6:1 i 7:6.

Marin Čilić

Hannah Peters/Getty Images

Čilić je relativno lako dobio prvi set iako je prvi izgubio servis. Bilo je 2:1 za Pera posle čega je Hrvat dobio pet narednih gemova uz čak tri brejka.

U drugom setu su dva tenisera napravila po brejk, a u taj-brejku je Čilić imao odlićnu situaciju pri rezultatu 5:3 ali je zatim Per okrenuo i drugu set loptu je iskoristio da dobije taj deo meča 8:6.

U trećem setu nije bilo mnogo brejk prilika do osmog gema. Tada je Per iskoristio treću priliku da uzme servis Čiliću pa je bilo 5:3, a overivši gem Francuz je poveo 2:1 u setovima.

Četvrti set Marin igra mnogo bolje i dobio ga je 6:1 uz dva brejka viška. U petom pak nije bilo brejkova, a jedinu šansu za to je imao Per u četvrtom gemu no Čilić je spasio tu brejk šansu za protivnika. U taj-brejku Čilić je krenuo odlično napravio je seriju od sedam poena i na kraju je dobio 10:3.

Marinov naredni protivnik je bolji iz duela Roberto Bautista Agut - Majkl Moh.