Lajović lako do trećeg kola i meča sa Švarcmanom

Morgan Hancock, Getty Images Sport

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Dušan Lajović plasirao se u treće kolo Australijan opena pobedom protiv Marka Polmansa u tri seta 6:2, 6:4, 6:3.

Odlično je Lajović otvorio meč i već u trećem gemu je došao do brejka, a u narednom gemu je uspeo da sačuvao poen na svoj servis. Zadavao je srpski teniser dosta problema rivalu u njegivim servis gemovima i novi brejk u ovom delu meča napravio je u sedmom gemu nakon čega je svojim servisom zaključio prvi set. Lajović je u prvom setu i sam imao nekoliko nezgodnih servis gemova, ali je svaki put uspeo da odoli napadaima i sačuva svoje servis gemove.

Ravnopravnija borba viđena je u drugom setu u kome su igrači rutinski osvajali gemove na svoj servis, da bi Lajović uspeo da slomi otpor Polmansa u sedmom gemu iskoristivši prvu brejk loptu koju je izborio. Polmans je imao priliku za ribrejk, ali ni ovoga puta Lajović nije popustio. U devetom gemu je srpski igrač mogao do novog brejka, imao je i set loptu, ali je posao ipak morao da završi u svom servis gemu.

U trećem setu je Polmans bio taj koji je prvi došao do prilike za brejk, ali ni ovoga puta nije uspeo to da iskoristi. Sa druge strane, Lajović je i u ovom delu meča bio odličan i iskoristio je prvu priliku koja mu se ukazala da rivalu oduzme poen što je i odlučilo set i ceo meč, iako je Lajović do pobede došao novim brejkom u trećem setu.

Lajoviću će u trećem kolu protivnik biti 14. nosilac Dijego Švarcman. Lajović i Švarcman sastali su se do sada tri puta, a Argentinac ima jednu pobedu više. Poslednji put su igrali jedan protiv drugog prošle godine u prvom kolu Asutralijan opena, a Švarcman je tada slavio nakon borbe u pet setova.