Screenshot

Tenis

23.01.2020 | 09.13 > 09:42

AO: Monfis eliminisao Karlovića

Gael Monfis plasirao se u treće kolo Australijan opena pošto je pobedio hrvatskog tenisera Iva Karlovića rezultatom 3:1, po setovima 4:6, 7:6, 6:4, 7:5 u drugom kolu.

Ivo Josipović

Getty Image

U prvom setu se činilo da Karlović ima čemu da se nada u ovom meču. Pošto je startu izgubio dva vezana gema, vrlo brzo se trgao i pružio sjajan otpor, tako je prvi set završen u njegovu korist posle samo pola sata igre.
Zatim je usledila neizvesna borba, pa je drugi set pripao Monfisu posle taj-brejka.

Deseti igrač sveta je u trećem setu uspeo da brejkne Karlovića pri rezultatu 4:3, zahvaljujući čemu je povećao svoju prednost.

U poslednjoj deonici Hrvat je pri rezultatu 6:5 izgubio servis posle čega je usledio trijumf Monfisa.
Francuski teniser će u trećem kolu igrati protiv Ernestsa Gulbisa.