AO: Vavrinka, Hačanov i Tim prošli posle pet setova

Australian Open 23. jan 202013:30 > 13:33
Mark Kolbe/Getty Images

U drugom kolu Australijen Opena slavili su Sten Vavrinka, Dominik Tim, Karen Hačanov, Andrej Rubljov, Danil Medvedev, Ernest Gulbis, David Gofan i Džon Izner.

Sten Vavrinka je uspeo da savlada Andreu Sepija u pet setova. Poveo je Italijan dobivši prvi set 6:4, Sten je za 55 minuta izjednačio jer je drugi set dobio 7:5, a zatim je i poveo dobivši treći 6:3. Andrea je zatim izjednačio na 2:2 jer je četvrti set dobio 6:3, a u odlučujućem je opet Sten bio bolji 6:4.

Njemu će protivnik biti Džon Izner koji je u tri seta savladao Alehandra Tabila. Po setovima je bilo 6:4, 6:3 i 6:3.

I Dominik Tim je imao velikih problema i to protiv 140. igrača sveta Aleksa Bolta. Dobio je prvi set Austrijanac za 31 minut i to 6:2, u drugom je Bolt bio bolji 7:5 da bi zatim i poveo dobivši treći set u taj-brejku. Tada se tek Tim probudio i do kraja prepustio rivalu samo tri gema. Bilo je 6:1 i 6:2. Naredni rival će Dominiku biti Tejlor Hari Fric koji je dobio Kevina Andersona takođe 3:2. Po setovima je bilo 4:6, 6:7, 7:6, 6:2 i 6:2.

Danil Medvedev je u tri seta savladao Pedra Martinesa, po setovima 7:5, 6:1 i 6:3. On će igrati sada sa Aleksejem Popirinom koji je izbacio Haumea Munara. Po setovima 6:2, 7:6 i 6:2.

I Andrej Rubljov je svoj meč završio u tri seta. On je Juičija Sugitu dobio po setovima 6:2, 6:3 i 7:6. On će sada igrati sa Fernandom Verdaskom koji je Nikoloza Basilašvilija savladao 3:1. Gruzijac je dobio prvi set 6:4, a zatim je Španac dobio naredna tri 7:6, 6:4 i 6:4.

David Gofan je sa 3:2 savladao Pjer-Iga Erbera. Vodio je Gofan 2:0, posle 6:1 i 6:4, da bi Francuz zatim izjednačio dobivši treći i četvrti set 6:4 i 6:1. U petom setu je bilo 6:3.

I Karen Hačanov je morao da igra pet setova i to protiv Mikaela Imera. Vodio je Hačanov dva puta 1:0 i 2:1, ali je morao da igra taj-brejk petog seta u kom je slavio 10:8. Po setovima je bilo 6:2, 2:6, 6:4, 3:6 i 7:6