Tenis

24.01.2020 | 09.55

Marinova osveta Bautisti, pet setova kao i lane

Marin Čilić

Marin Čilić je savladao Roberta Bautistu Aguta u trećem kolu Australijen Opena u pet setova i tako se revanširao Špancu za prošlogodišnji poraz u kom je takođe bilo 3:2. Ove godine je po setovima bilo 6:7, 6:4, 6:0, 5:7 i 6:3.

Marin Čilić

Clive Brunskill/Getty Images

U prvom setu nije bilo brejkova, a dva tenisera su imali po jednu brejk loptu. Bliži osvajanju prvog seta tada je bio Marin jer je imao brejk i set loptu u 12. gemu i mogao je da dobije prvi set 7:5. Bautista se izvukao iz te situacije pa se igrao taj-brejk. Hrvat je stao pri rezultatu 2:2, tada je Bautista Agut napravio mini brejk, poveo 5:2 i posle toga je lako dobio prvi set.

U drugom setu je viđen jedan brejk posle nekoliko neiskorišćenih prilika za to sa obe strane. Čilić je servis protivniku oduzeo u devetom gemu za 5:4, a kako je overio tu prednost dobio je set 6:4. U narednom setu Bautista nije postojao na terenu te je za 26 minuta 39. igrač sveta dobio set bez izgubljenog gema.

U četvrtom setu je najpre Čilić stekao brejk prednosti da bi se Bautista vratio kada je izjednačio na 3:3. On potom pravi odlučujući brejk kada je Čilić servirao za ostanak u setu. Tim brejkom Roberto je dobio set 7:5 i izjednačio je na 2:2.

Poslednji set Čilić počinje sa dve vezane brejk šanse, drugu je iskoristio i tu prednost je držao do kraja. Novi brejk napravio je u poslednjem gemu i tako je dobio poslednji set 6:3.

Naredni Marinov rival će biti bolji iz duela Cicipas-Raonić. Inače pre tačno godinu dana Bautista je Čilića dobio u osmini finala. Marin je tada bio 6. nosilac dok danas nije među povlašćenim igračima na Australijen Openu jer je tek 39. na svetu. Meč koji je trajao četiri sata Bautista je dobio 3:2.