Scott Barbour/Getty Images

Tenis

26.01.2020 | 02.10 > 02:20

Za srpsku budućnost nema zime: Međedović u drugom kolu

Srpski teniser Hamad Međedović plasirao se u drugo kolo Australijan Opena u konkurenciji juniora, pošto je u dva seta, 6:3, 6:4 pobedio ruskog takmičara Nikitu Haširina.

Hamad Međedović

sport klub

Međedoviću je tek 16 godina, ali je odigrao veoma dobar meč protiv dve godine starijeg Rusa. U oba seta prvi je do brejka dolazio Međedović, ali bi Rus odmah uzvratio. U prvom je Međedović na ribrejk odgovorio novim brejkom, poveo 3:1, potom i 4:1, a imao je priliku i ranije da reši meč, ali je propustio tri set lopte na servis protivnika. Ipak, kada je on servirao, završio je posao. U drugom setu posle razmenjenih brejkova obojica su držala svoj servis, do devetog gema, kada je Međedović napravio odlučujući brejk, a u narednom nije prepustio nijedan poen na svoj servis.

U narednom kolu potencijalni protivnik Međedoviću je drugi nosilac juniorskog turnira njegov vršnjak iz SAD Martin Dam.