Tenis

26.01.2020 | 04.35 > 04:43

Kvitova preokretom do četvrtfinala

Petra Kvitova

Jedan od favorita za osvajanje titule na Australijan Openu u ženskoj konkurenciji Petra Kvitova obezbedila je plasman u četvrtfinale, pošto je posle preokreta savladala Grkinju Mariju Sakari 6:7, 6:3, 6:2.

Alex Pantling/Getty Images

Najveća borba vodila se u prvom setu. Grkinja je već u prvom gemu stigla do brejka i držala ga do samog finiša seta. Dobila je priliku da servisom završi set, ali nije uspela da dođe do set lopte jer je izgubila servis i Kvitova je došla do 5:5. Od tada počinje pravi rolerkoster. Sakari je u narednom gemu ponovo napravila brejk i ponovo došla u priliku da servira za set. Međutim, Kvitova je ponovo uzvratila i ušla u taj brejk. Tamo je Grkinja došla do 7:4 i vođstva od 1:0 u setovima.

Umesto da joj ovako osvojen prvi set da krila, potpuno je istrošio 23. teniserku sveta. Sa druge strane sedmi nosilac je pojačala tempo i izgubila samo pet gemova do kraja i ispostaviće se, rutinski rešila meč za 12. gren slem četvrtfinale.

U borbi za plasman u novo polufinale rivalka će Čehinji biti pobednica meča Barti - Risk.