Barti sprečila iznenađenje i prošla u četvrtfinale

Australian Open 26. jan 202010:57 > 10:57
Hannah Peters/Getty Images

Najbolja teniserka sveta Ešli Barti opravdala je očekivanja domaćih navijača i plsairala se u četvrtfinale Australijan Opena.

Australijanka je u četvrtom kolu savladala Amerikanku Alison Risk sa 6:3, 1:6, 6:4 za sat i 36 minuta igre.

Barti je tako izjednačila svoj najbolji rezultat u Melburnu i drugi put če igrati u četvrtfinalu.

Prva teniserka sveta je meč završila sa 20 vinera i 34 neiznuđene greške, dok je na drugoj strani 19. na WTA listi imala 15 direktnih poena i 24 promašaja.

Barti je odlično počela meč, pa je povela sa 3:0. Iako je Risk uspela da se vrati na 3:2, još jedan brejk je napravila Australijanka i tako došla do seta.

U drugom je dominirala Amerikanka, koja je dva puta pravila brejk. Koristila je maksimalno Risk loš drugi servis rivalke, pa je bez problema došla do seta.

U odlučujućem se vodila velika borba. Povela je Barti sa 3:1, ali je izjendačila Risk na 4:4. Ipak, kad je bilo najpotrebnije Australijanka je zaigrala najbolje, pa je brejkom u poslednjem gemu došla do pobede.

Za polufinale će se boriti sa sedmom favoritkinjom turnira Petrom Kvitovom.