Uživa u Melburnu: Sandgren izbacio Fonjinija, čeka RF

Australian Open 26. jan 202011:08 > 11:08
Quinn Rooney ,Getty Images Sport

Amerikanac Tenis Sandgren drugi put u karijeri igraće četvrtfinale Australijan Opena, pošto je u četvrtom kolu savladao 12. nosioca Fabija Fonjinija sa 7:6 (5), 7:5, 6:7 (2), 6:4.

Sandgren je ponovio najveći uspeh u karijeri na Slemovima, pošto je prethodno u Melburnu četvrtfinale igrao 2018. godine.

Amerikanac je eliminisao Italijana za tri sata i 27 minuta, te čeka pobednika duela Federer – Fučovič.

Odlično je servirao Sandgren, meč je završio sa 21 as udarcem, a imao je ukupno 44 vinera i 47 neiznuđenih grešaka. Pratio ga je Fonjini za 46 direktnih udaraca i istim brojem grešaka.

Agresivno je meč počeo Italijan, pa je imao pet brejk prilika tokom prvog seta. Ipak, odlučivao je na kraju tajbrejk, u kome je bolji bio Amerikanac.

Na tragu te igre, 100. igrač na ATP listi je poveo sa 4:0 u drugom. Ali je uspeo da izjednači Fonjini. Ipak, u završnici se isplatila agresivna igra Amerikancu koji je dobio set sa 7:5.

Uspeo je 12. nosilac da produži meč, pošto je u tajbrejku dobio treći set.

Ipak, posle ujednačene igre u četvrtom setu, Tenis je napravio brejk u poslednjem gemu i došao do velike pobede.