Đere bez preokreta i glavnog žreba Rolan Garosa

ATP 24. maj 201716:34 > 16:55
Julian Finney/Getty Images

Srpski teniser Laslo Đere izgubio je u drugoj rundi kvalifikacija za Rolan Garos od nemačkog igrača Oskara Otea posle velike borbe u kojoj je bio nadomak preokreta i plasmana u finalnu rundu pred glavni žreb.

Ote, koji je 218. na ATP listi, je Đerea savladao rezultatom 7:5, 2:6, 7:6 (7-2), posle dva sata i 49 minuta maratonske borbe.

Nemac je prvi set prelomio u 12. gemu kada je oduzeo servis Đereu za 7:5, dok je teniser iz Sente uzvratio u drugom delu igre.

Đere je i u trećem setu nastavio sa dobrom igrom iz drugog dela igre, vodio je sa 4:1, ali se ipak otišlo u taj-brejk. Tu je Ote lako stigao do trijumfa, a uspeo je čak četiri puta da napravi mini-brejk.

Nemac je posle pobede nad bolje plasiranim srpskim igračem (135. na ATP listi) zakazao duel sa Grkom Stefanosom Cicipasom, a pobednik će ići u glavni žreb Rolan Garosa.

Prethodno su bez šanse za glavni žreb Rolan Garosa u ženskoj konkurenciji ostale i srpske igračice Nina Stojanović i Ivana Jorović.