Sousa bezobrazlukom preokrenuo protiv Tipsarevića

Roland Garros 29. maj 201715:58 > 16:06
Elsa, Getty Images Sport

Srpski teniser Janko Tipsarević ispao je u prvom kolu Rolan Garosa pošto je poražen od Portugalca Žoaoa Souse u četiri seta, 4:6, 7:6, 6:2, 6:2.

Tipsarević je dominirao u prva dva seta. Prvi je dobio uz jedan brejk 6:4, a u drugom se čak vratio posle deficita 5:2 i servirao za set. U tom 12. gemu kod rezultata 15:15 Portugalac je glasno opsovao, posle čega mu je sudija oduzeo poen.Sousa je demonstrativno seo na stolicu i pretio da neće nastaviti meč.

Ipak se vratio na teren posle dolaska supervizora, a sve to je prilično dekoncentrisalo Tipsarevića. Prvo je izgubio gem uprkos tome što je imao dve set lopte, a onda i taj brejk 7:3.

Gubitak seta na ovakav način uticao je da srpski teniser slabije odigra naredna dva seta,  koja je Portugalac dobio oba puta po 6:2 i na kraju se plasira u drugo kolo.

Naredni protivnik biće mu branilac titule Novak Đoković, koji je u tri seta savladao Marsela Granoljersa.