Verdasko izbacio Dimitrova, čeka Novaka ili Aguta

Roland Garros 1. jun 201813:47 > 13:49
Harry How Getty Images Sport

Španac Fernando Verdasko u 3. kolu Rolan Garosa iznenađujuće lako pobedio je Bugarina Grigora Dimitrova.

Tridesetpeti igrač sveta je u tri seta treći put u šest međusobnih duela savladao Dimitrova – 7:6 (4), 6:2, 6:4 za dva časa i 24 minuta.

Verdasko će se u osmini finala drugog Gren slem turnira u sezoni sastati sa boljim iz duela Novak Đoković – Roberto Bautista Agut.

Španac je plasmanom u četvrto kolo izjednačio najbolji rezultat u Parizu.

I prvom setu viđena su dva brza brejka u uvodna dva gema, a Dimitrov u 12. gemu nije iskoristio četiri set lopte na servis Verdaska. U taj-brejku je Španac bio smireniji, a dobar momenat iskoristio je u drugom setu kada je dva puta oduzeo servis Bugarinu i lako ovaj deo meča dobio sa 6:2.

Verdasko je u trećem setu vodio sa 3:0, Dimitrov je izjednačio na 4:4, ali je u odlučujućem desetom gemu ponovo prepustio servis rivalu. Plasman u 3. kolo Bugarinu je svakako najbolji rezultat na pariskoj šljaci.