Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

29.05.2019 | 14.07 > 14:09

RG: Cicipas izgubio set, pa ostvario rezultat karijere

Najbolji grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pobedom protiv Uga Delijena u četiri seta - 4:6, 6:0, 6:3, 7:5.

Stefanos Tsitsipas

Cameron Spencer, Getty Images Sport

Bolivijac je iznenađujuće dobio prvi set i to nakon što mu je šesti igrač sveta već na startu oduzeo servis. Delijen je međutim iskoristio malo opuštanje 20-godišnjeg grčkog tenisera i posle 47 minuta igre realizovao je prvu set loptu.

Cicipas je imao spreman odgovor i drugi set je dobio bez izgubljenog gema, u trećem je sva puza napravio brejk, dok je mnogo više uzbuđenja bilo u četvrtom.

Delijen je u prvom gemu četvrtog seta napravio brejk i prednost je održavao do osmog gema, kada je Grk uspeo da se vrati i izjednači na 4:4. Cicipas kod rezultata 5:4 nije iskoristio tri meč lopte na servis protivnika, ali jeste samo nekoliko minuta kasnije.

Mladi grčki teniser je plasmanom u treće kolo ostvario najbolji rezultat u Parizu, a sledeći rival biće mu pobednikom meča Filip Krajinović - Roberto Karbaljes Baena.