RG dan IV: Sigurni Rafa i Rodžer, kraj za Gaskea

Roland Garros 29. maj 201921:57 > 22:06
Julian Finney/Getty Images

Nije bilo mnogo velikih iznenađenja četvrtog dana muškog singla na Rolan Garosu, a možda najveće priredio je argentinski teniser Huan Ignasio Londero, koji je izbacio domaćeg favorita Rišara Gaskea.

Doduše, Gaske je daleko od najbolje forme, a Argentinac odlično igra, posebno u Parizu, tako da rezultat 3:1 i nije preveliko iznenađenje. Londero će igrati u trećem kolu protiv još jednog Francuza, Korentana Mutea, koji nastavlja sa odličnim partijama i u četiri seta bio je bolji od Gvida Pelje.

Srpski igrači imali su uspešan dan. Filip Krajinović je izdržao još jedan maraton i sledi mu okršaj sa fantastičnim Cicipasom, a Laslo Đere za razliku od njega nastavlja da čisti, pošto Popirinu nije prepustio nijedan set. Naredni Laslov protivnik je sedmi nosilac Kei Nišikori, koji je izbacio domaću nadu Žoa-Vilfrida Congu 3:1.

Jedini od Srba koji je pretrpeo poraz ovog dana bio je Miomir Kecmanović, koga je zaustavio David Gofan u tri seta. Belgijanca čeka najveći mogući izazov na pariskoj šljaci u vidu Rafaela Nadala. Španac je ponovo bez izgubljenog seta dobio meč, ovog puta protiv Janika Madena.

Rodžer Federer takođe nije imao mnogo problema. Pobedio je u tri seta Nemca Otea, a naredni rival biće mu velika norveška nada Kasper Rud, koji je u tri seta bio bolji od 29. nosioca Italijana Matea Beretinija. Sjajan meč odigrali su Grigor Dimitrov i Marin Čilić, a posle pet setova bolji je bio Bugarin, koji će igrati u narednoj rundi još jedan derbi, protiv Vavrinke.

U pet setova išao je i francuski duel između Benoe Pera i Pjera Iga Erbera, a pobedu je izvojevao Per. Njegov rival biće mu Pablo Karenjo Busta, koji je bio bolji od Aleksa De Minora, prepustivši mu samo pet gemova.

Pobedu je ostvario i Nikola Mau protiv Filipa Kolšrajbera, tri puta po 6:3, a njegov protivnik biće poznat tek sutra, kada se završi argentinski duel Majer – Švarcman, prekinut zbog mraka kod rezultata 2:1 za Majera i 3:3 u četvrtom setu.

Najzanimljivije događaja četvrtog dana Rolan Garosa možete videti u blogu Saše Ozma.