Tenis

31.05.2019 | 12.34 > 17:17

Đere ispustio dva brejka prednosti i 3:0 u petom setu!

Kei Nishikori

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da se plasira u osminu finala Rolan Garosa pošto je u trećem kolu poražen od Japanca Keija Nišikorija 6:4, 6:7 (6), 6:3, 4:6, 8:6 posle 4 sata i 30 minuta igre.

Laslo Đere

Getty Images/Julian Finney

Đere je plasmanom u treće kolo turnira u Parizu ostvario najbolji rezultat na nekom Gren slemu, ali ostaje žal jer je u odlučujućem petom setu imao dva brejka prednosti i velikih 3:0.

Ipak, sedmi igrač sveta je uspeo da se vrati i ključne poene u maratonskom duelu odigra bolje za pobedu u prvom međusobnom duelu.

Japanac će se u borbi za plasman u četvrtfinale sastati sa domaćim predstavnikom Benoom Perom, kojem je Španac Pablo Karenjo-Busta predao meč kod vođstva Francuza 6:2, 4:6, 7:6 (1).

Đere je imao 11 as udaraca, Nišikori četiri manje, realizovao je šest brejk lopti iz 14 pokušaja, dok je njegov protivnik bio još lošiji - 9/21. Srpski igrač je imao 58 vinera, deset više od Keija, a na kraju se ispostavilo da su ključne bile neiznuđene greške - Đere ih je imao čak 64, a Japanac 48.

Nišikori je plasmanom u četvrto kolo ponovio rezultat iz prošle sezone, a u Parizu je najdalje dogurao 2017. kada je eliminisan u četvrtfinalu.

Đere će na narednoj ATP listi biti 27. igrač sveta, što mu je najbolji plasman u karijeri.

Tok meča pratite OVDE.

Vrlo sigurno je meč počeo Nišikori. Japanac nije promašivao servis, pa je rutinski došao do prvog gema.

Ipak, to nije demotivisalo Đerea, koji je od početka pokušavao da nametne ritam igre sa osnovne linije. Iako je agresivnija igra donela sa sobom nešto veći broj grešaka, Srbin je uspeo da spase brejk loptu rivala u četvrtom gemu i već u narednom da ga kazni.

Funkcionisao je forhend Đerea, koji je iskoristio treću brejk loptu u petom gemu.

Ipak, pustio je ruku Nišikori. Uspevao je Japanac da koristi svaku nesigurnost Srbina, pa je iskoristio drugu brejk loptu.

I dalje je odlično servirao Nišikori, što mu je donosilo veliku prednost u poenima. Uz to je znatno manje grešio od Đerea, te je brejkom u desetom gemu došao do seta.

Iako je delovalo da izgubljeni set nije uticao na Đerea, postepeno je posustajao srpski teniser. Nije uspevao Laslo da smanji broj grešaka, te je Nišikoriju bilo lakše da dolazi do poena.

U četvrtom gemu Japanac je došao do prve brejk lopte, a iskoristio ju je zahvaljujući duploj servis grešci rivala.

Odlično je reagovao Đere posle izgubljenog servisa, vršio je pritisak na Japanca, ali je brejk loptu šalje u aut. Uspeo je Nišikori da se izvuče iz neugodne situacije i zadrži prednost.

Uporan je bio srpski teniser, jasno mu je bilo da sedmi nosilac nije više bio tako siguran na servisu. Jurio je Laslo svaku loptu, konstantno je vršio pritisak, pa je uzvratio brejk.

Do kraja su i jedan i drugi bili sigurni. Imao je Đere jednu polupriliku kada je poveo 30:0 na servise Nišikorija, ali nije uspeo da dođe do brejka.

Obojica su bili svesni uloga u dodatnom gemu, što je uslovilo nešto veći broj grešaka sa obe strane. Na kraju je Srbin maksimalno iskoristio pad u igri rivala, forisirao je duge poene, da bi na kraju dobrim servisom došao do seta.

Velika borba vodila se od početka trećeg seta. Ipak, nešto sigurniji bio je Nišikori. Delovao je svežije Japanac, pa je u trećem gemu došao do brejka. Bez ikakvih problema ga je potom i potvrdio.

Japanac održava brejk prednosti, a za Đerea je dobro što protivniku ne dozvoljava eventualno još jednom da mu oduzme servis i prelomi treći set - 4:3

Srpski igrač je u osmom gemu imao 0:30, ali je Nišikori osvojio četiri uzastopna poena i povećao prednost na 5:3. Đere servira za ostanak u trećem setu.

Sedmi igrač sveta je još jednom oduzeo servis protivniku u trećem setu i taj deo meča dobio 6:3 za 39 minuta.

Odličan početak za Đerea u četvrtom setu! Srpski igrač je iskoristio drugu brejk loptu za vođstvo 1:0. Japanac je već u sledećem gemu uzvratio istom merom - 1:1.

Treći gem i breći brejk u četvrtom setu - Đere vodi 2:1. Konačno je overio brejk za 3:1.

Japanac je kod rezultata 3:2 imao tri brejk lopte, ali je Đere sve izdržao i osvojio veoma važan gem - 4:2. Momak iz Sente je u sledećem gemu ima brejk loptu za 5:2, ali je Nišikori uspeo da preokrene i ostane u setu.

Oba igrača su u naredna dva gema bila sigurna na svoj servis - 5:4. Đere je na potezu - servira za peti set.

Srpski igrač je bez izgubljenog poena izjednačio rezultat u setovima na 2-2.

Đere je bio sjajan na startu odlučujućeg seta i u z dva brejka poveo je 3:0.Nišikori je vratio jedan brejk, loptom bio siguran na svoj servis, ali je srpski igrač uspeo da prekine seriju protivnika - 4:2.

Srpski teniser je prokockao i drugi brejk prednosti, Japanac je izjedanačio na 4:4 u odlučujučem setu. Nišikori je siguran na svoj servis - 5:4. Đere servira za ostanak u meču. Uspeo je srpski teniser da izjednači - 5:5 i pritisak prebaci na Nišikorija.

Japanac je kod rezultata 7:6 imao prvu meč loptu na servis Đerea i iskoristio je posle 4 časa i 30 minuta igre.