Preokret Zvereva za susret sa Novakom

Roland Garros 3. jun 201918:15 > 18:17
Clive Brunskill/Getty Images

Nemački teniser Aleksander Zverev izborio je plasman u četvrtfinale Rolan Garosa pobedom nad Italijanom Fabiom Fonjinijem u četiri seta.

Zverev je do trijumfa nad Fonjinijem došao sa 36, 6:2, 6:2, 7:6 (7:5), posle dva sata i 55 minuta igre.

U svom drugom četvrtfinalu u Parizu zaredom mladi Nemac će se sastati sa najboljim teniserom sveta Novak Đokovićem, koji je eliminisao njegovog sunarodnika Jan-Lenarda Štrufa sa 6:3, 6:2, 6:2. Biće to njihov peti međusobni susret, a trenutno je 2-2 u pobedama.

Zverev i Fonjini su odigrali zanimljiv meč, u kojem je nemački teniser na samom početku prokockao nekoliko prilika da ga možda reši možda i brže.

Već u prvom gemu, Italijan je spasao tri brejk šanse rivala, a potom je stigao do brejka bez izgubljenog poena. Tri gema kasnije, Zverev mu je uzvratio, ali je nedugo zatim popustio i dozvilio iskusnijem protivniku da mu ponovo oduzme servis. Odmah potom, Fonjini je ne prepustivši mladom Nemcu ni poen odservirao za prvi set.

Nemački teniser je mnogo bolje koristio svoje prilike u nastavku, a to je i rezultiralo preokretom. U drugom setu je spasao četiri brejk šanse Fonjinija, a sam je iskoristio dve, što mu je bilo više nego dovoljno za izjednačenje. Usledio je izuzetno siguran set u kojem je preuzeo kontrolu, ali se Italijan probudio u četvrtom setu i pretio je do samog finiša, da bi posustao u taj-brejku.