RG: Tipsarević i Lajović zaustavljeni u četvrtfinalu

Roland Garros 4. jun 201917:00 > 17:02
Adam Pretty, Getty Images

Srpski teniseri Dušan Lajović i Janko Tipsarević zaustavljeni su u četvrtfinalu Rolan Garosa, u dubl konkurenciji. Od njih su bolji bili Kevin kravic i Andreas Majs u tri seta (6:1, 6:7, 7:6).

Kravic i Majs su plasman u polufinale izborili posle jednog časa i 54 minuta igre.

Prvi set obeležila je mnogo bolja igra nemačkih tenisera. Do prvog brejka su stigli u četvrtom gemu, a zatim još jednom oduzeli servis srpskom paru i dozvolili im samo jedan gem u prvom setu.

U nastavku su Tipsarević i Lajović pronašli svoju igru, poveli sa 3:0 na startu drugog seta, ali su Kravic i Majs uspeli da odgovore i izjednače na 5:5, pa je drugi deo igre rešen posle taj brejka, u kome su Srbi bili bolji 7:4.

To nije bio slučaj i u završnici odlučujućeg dela igre. Taj brejk trećeg seta pripao je nemačkim teniserima, koji su slavili sa 7:3.

Njihovi rivali u polufinalu biće Gvido Pelja i Dijego Švarcman.