Getty Images/Julian Finney

Tenis

21.09.2020 | 14.35 > 14:41

Petrović eliminisan u Parizu

Danilo Petrović neće igrati u glavnom žrebu Rolan Garosa. Srpski teniser eliminisan je u prvom kolu kvalifikacija za Gren slem na šljaci u glavnom gradu Francuske od Italijana Alesandra Đanezija 6:4, 7:6 (10:8).

Danilo Petrović

REUTERS/Antonio Bronic

Prvi set je rešen posle brejka u prvom gemu. Imao je Petrović posle toga nekoliko prilika da vrati meč u egal. Propustio je čak devet šansi da rivalu oduzme servis. Posle 59 minuta Đanezi je realizovao set loptu i poveo 1:0.

Mnogo više drame viđeno je u drugom delu. Vodio je Petrović prvo 2:0, pa onda i 3:1. Nije uspeo da sačuva stečenu prednost. Izjednačio je Đanezi na 3:3 i do kraja više nije viđen nijedan brejk. Odluka je pala u taj-brejku. Stigao je Petrović do set lopti na 6:5, 7:6, 8:7, ali nijednu nije iskoristio. Sa tri vezana poena Đanezi dolazi do pobede i prolaska u drugu rundu kvalifikacija.

Učešće je u kvalifikacijama okončao i Slovenac Blaž Rola. I po njega je bio koban Italijan, Đanmarko Moroni 6:4, 7:6 (9:7).