Poraz od 117. na svetu, Nina i dalje bez GS pobede

Roland Garros 27. sep 202020:48 > 20:49
Getty Images/Steve Bell

Srpska teniserka Nina Stojanović izgubila je od Barbore Krejčikove iz Češke sa 6:3, 7:5 u prvom kolu Rolan Garosa.

Čehinja je tek 117. na WTA listi i bila je to lepa prilika da Nina upiše prvu Gren slem pobedu, posle poraza na startu u Melburnu i Njujorku.

Međutim, u oba seta Stojanovićeva je počela jako loše i zaostajala je po dupli brejk. Prvi set je načas učinila neizvesnim, a u drugom je gubila 0:3 i 0-40. Uspela je tada da se izvuče sa ivice provalije, rivalka je počela da greši, a Nina je na 5:4 servirala za izjednačenje.

Tada je na drugoj brejk lopti odservirala duplu grešku, a u preostala dva gema uzela je još samo poen i završila je meč novom dvostrukom greškom.

Krejčikova će u drugom kolu igrati sa zemljakinjom i imenjakinjom Barborom Stricovom, koja je dobila Varvaru Lepčenko 7:5, 6:2.