Rubljov: Bio sam siguran da je gotovo, a onda…

Roland Garros 29. sep 202023:56 > 23:57
Getty Image/Julian Finney / Staff

Ruski teniser Andrej Rubljov istakao je posle teško izvojevane pobede nad Semom Kverijem da je bio prilično stegnut, ali da je verovao da će uspeti da preokrene situaciju u svoju korist ukoliko ostane fokusiran, u čemu je na kraju i uspeo.

Rus je slavio posle tri časa i 21 minuta igre rezultatom 6:7 (5-7), 6:7 (4-7), 7:5, 6:4, 6:3.

Bio sam potpuno stegnut, od prvog do poslednjeg poena na meču. Nisam mogao da napravim korak, mogao sam samo da udarim. Nisam mnogo puta u karijeri bio ovako stegnut. U svakom slučaju, srećan sam jer sam dobio poklon da i dalje budem ovde. Živ sam i imam još jednu priliku da promenim stvari i još jednu šansu da pokažem drugačiji stav i drugačiju igru. Nadam se da ću uspeti u tome„, istakao je Rubljov i dodao:

U prvom setu, kada sam mu uzeo brejk, mislio sam da ako nastavim da budem koncentrisan, da ću zasigurno dobiti svoje šanse. Znao sam da, i ako izgubim prvi set, situacija može potpuno da se promeni od drugog nadalje. Kada sam u drugom bio u zaostatku 3:0, bio sam još više stegnut nego pre toga. Tada je on stigao na 5:0, da bih ja kasnije na 6:5 imao set poene. Mislio sam: ‚Ovo je trenutak koji moram da iskoristim da bih okrenuo meč u svoju korist‘. Kada sam izgubio drugi set, mislio sam da će biti zaista teško. Pošto mi je uzeo brejk, bio sam potpuno siguran da je gotovo“.

Upitan zašto je bio toliko stegnut – da li je to možda bilo zbog uslova ili zato što nikada ranije nije trijumfovao na Rolan Garosu, 22-godišnjak je rekao:

Iskreno, nemam odgovor na to. Nikada nisam ovde osvojio meč i poslednji put sam igrao u Parizu pre tri i po godine; samo jednom sam trenirao. Sem vam ne dozvoljava da imate ritam i ima sjajan servis. Čim mu se ukaže prilika, on će ići svom snagom po strani ili će izaći na mrežu. On nije igrač koji igra duže razmene i ako startujete meč stegnuti, nećete se posle jednog seta osećati bolje. On vam ne pruža tu mogućnost“.