Tenis

30.09.2020 | 14.10

Uživa u Parizu: Vavrinka zabeležio 150. GS pobedu

Stan Wawrinka

Švajcarac Stan Vavrinka plasirao se u treće kolo Rolan Garosa. Šampion iz 2015. je u drugoj rundi pobedio Nemca Dominika Kepfera 6:3, 6:2, 3:6, 6:1.

Julian Finney Getty Images Sport

Švajcarski teniser je do 150. trijumfa na Gren slemovima došao posle dva sata i deset minuta igre. Na kraju je imao 51 viner i 52 neiznuđene greške. Nemac je imao 17 direktnih poena i 33 greške.

Velika borba vodila se na početku meča. Imali su sredinom seta obojica prilike da naprave brejk, ali ih nisu iskoristili. Švajcarac je otpor rivala slomio u osmom gemu, kada je došao do brejka koji mu je doneo set.

Odlično je Stan igrao početkom drugog, pa je dva puta oduzeo servis rivalu za 3:0. Rutinski je potom priveo set kraju.

Kepfer je znatno veći otpor pružio u trećem setu. Iskoristio je pad u igri rivala, pa je brejkom u osmom gemu došao do seta.

Ipak, Švajcarac je u četvrtom postavio stvari na svoje mesto. Ponovo je pogađao iz forhenda, pa je dva puta oduzeo servis rivalu i došao do pobede.

Sledeći rival biće mu domaći predstavnik Igo Gaston, 239. igrač sveta.

Francuz je u drugom kolu pobedio Japanca Jošihita Nišioku 6:4, 7:6 (4), 3:6, 6:2.