US Open: Sevastova lako protiv Stivens za polufinale

US Open 4. sep 201819:56 > 19:57
Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Letonska teniserka Anastasija Sevastova plasirala se u polufinale US Opena. Ona je u četvrtfinalu nadigrala Amerikanku Sloun Stivens sa 2:0. Američka teniserka je tako izgubila šansu da odbrani titulu na poslednjem Gren slemu u sezoni.

Rezultat po setvima je bio 6:2, 6:3, a Sevatsova je do mesta u polufinalu stigla posle jednog časa i 25 minuta igre.

Letonka je bila bolja od samog starta duela, dominirala je u svim segmentima igre, a na početku meča povela je sa 4:1, što je bilo dovoljno da prvi deo igre bez problema završi u svoju korist.

U nastavku je Stivens pokušavala da ugrozi protivnicu, dva puta je imala odgovor na brejk Sevastove, ali treći put nije uspela da oduzme servis protivnici, pa je Letonka i u drugom setu uspela da nametne svoj ritam igre, naročito u završnici.

Naredna protivnica Sevastovoj biće pobednica duela između Serene Vilijams i Karoline Pliškove.