AK BijuRaj/Getty Images

Tenis

08.09.2018 | 01.21 > 03:51

Superiorni Đoković osmi put u finalu US opena!

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković osmi put u karijeri plarisao se u finalu US opena. Šesti igrač sveta je bez izgubljenog seta u polufinalu pobedio Japanca Keija Nišikorija sa 6:3, 6:4, 6:2 i tako mu se revanširao za poraz u polufinalu iz 2014. godine.

Novak Đoković

Matthew Stockman, Getty Images Sport

Nole je superiornom igrom došao do 15. trijumfa u 17. međusobnom duelu protiv Nišikorija, koji ni u jednom setu nije uspeo ozbiljnije da zapreti srpskom asu.

Đoković u drugoj nedelji poslednjeg Gren slem turnira u sezoni nije izgubio nijedan set, a interesantan je podatak da je u seriji od 14 trijumfa protiv 19. igrača sveta.

Novak će se u nedelju u finalu sastati sa Huanom Martinom del Potrom, kome je Rafael Nadal predao meč zbog povrede kolena.

Đoković u međusobnim duelima vodi protiv Del Potra sa 14:4, a jedino finale odigrali su 2013. u Šangaju. Novak je slavio sa 2:1, a u seriji je od tri trijumfa protiv Argentinca.

Trenutno šesti igrač sveta je titulu u Njujorku osvajao 2011. i 2015. godine, a čak pet puta je gubio u finalu.

Srbin će u nedelju odigrati 23. Gren slem finale u karijeri i pokušaće da osvoji 14. titulu. Plasmanom u finale Novak se na večnoj listi izjednačio sa Ivanom Lendlom i Pitom Samprasom, koji su takođe po osam puta bili u finalu u Njujorku, a iza njih su ostali Rodžer Federer i Džimi Konors sa po jednim finalom manje.

Duel između Srbina i Japanca mogli ste da pratite uživo na Sport klubu.

Tok meča:

Đoković je sigurno počeo meč i na svoj servis izgubio je samo jedan poena.

Već u drugom gemu Srbin je oduzeo servis Nišikoriju. Novak je iskoristio petu brejk priliku i poveo sa 2:0.

Srbin je overiuo brejk, a Nišikori se "Upisao" u četvrtom gemu.

Đoković je prvi put gem završio bez izgubljenog poena i došao je na korak do osvajanja prvog seta - 5:2 Nišikori servira za opstanak u setu.

Na impresivan način, bez izgubljenog poena, Novak je osvojio prvi set posle 37 minuta igre - 6:3.

Prvi gem drugog seta trajao je skoro 15 minuta! Đoković nije iskoristio čak pet brejk lopti. Japanac je u sledećem gemu imao prve brejk prilike i to dve, ali je Novak uspeo da sačuva svoj servis.

Konačno brejk i u drugom setu! Đoković je najpre prokockao tri vezane brejk lopte, ali je četvrtu u ovom gemu iskoristio i poveo sa 3:2. Sjajan tenis gledamo na Artur Ešu...

Srbin je overio brejk i poveo sa 4:2 u drugom setu.

Đoković je siguran na svoj servis, vodi sa 5:3, a Japanac servira za ostanak u setu.

Izboriose se Nišikori sa pritiskom i smanjio na 5:4. Na redu je Novak koji servira za vođstvo od 2:0 u setovima.

Gem je počeo trećim as udarcem... Novak je iskoristio prvu set loptu (6:4) i poveo je sa 2:0. Ovaj deo meča trajao je 61 minut.

Interesantan je podatak da Novak ima skor 39-0 na US openu kada povede sa 2:0 u setovima!

Nišikori je treći set osvojio bez izgubljenog poena - 1:0.

Brejk Đokovića u trećem setu! Nole je iskoristio prvu priliku da oduzme servis protivniku - 2:1.

Šesti igrač sveta je bez izgubljenog poena overio brejk i vodi sa 3:1 u trećem setu.

Imao je Novak i na sledeći servis Nišikorija brejk loptu, ali je nije iskoristio - 3:2.

Novak je siguran na svoj servis i sigurno korača ka osmom plasmanu u finale US opena - 4:2.

Novi brejk - Đoković vodi sa 5:2 i u sledećem gemu servira za pobedu.

Novak je iskoristio drugu meč loptu i posle dva časa i 22 minuta osmi put u karijeri plasirao se u finale US Opena.

Srbin je treći set dobio sa 6:2 i u nedelju će se u borbi za titulu sastati sa Del Potrom.