Američka teniserka Kori Gof dobila je specijalnu pozivnicu za US Open posle sjajnih igara na ovogodišnjem Vimbldonu.

Kori Gof

Shaun Botterill, Getty Images Sport

Kori Gof

Gofova je sa 15 godina postala najmlađa teniserka koja se u Open eri kvalifikovala za glavni žreb Vimbldona, gde je takmičenje završila u četvrtoj rundi. Mlada Amerikanka je u prvom kolu slavila protiv Venus Vilijams, a potom je bila bolja od Magdalene Ribarikove i Polone Hercog, a na put joj je stala Rumunka Simona Halep, koja je kasnije osvojila titulu na najvećem turniru na svetu.

Pored Gofove, vajld kartu dobila je i Australijanka Samanta Stosur, koja je 2011. godine trijumfovala na poslednjem Gren slemu sezone.

Ovogodišnje izdanje US Opena startuje 26. avgusta i traje do 8. septembra.