Milojević u polufinalu kvalifikacija za US Open

US Open 19. avg 201922:43 > 22:45
Mark Runnacles/Getty Images

Srpski teniser Nikola Milojević plasirao se u polufinale kvalifikacija za US Open. On je u četvrtfinalu bio bolji od Maksa Pursela u tri seta, 6:3, 6:7, 6:3.

Milojević je do mesta u polufinalu kvalifikacija stigao posle velike borbe koja je trajala dva časa i 32 minuta.

Pursel je bolje otvorio duel i odmah na startu napravio brejk, ali je srpski igrač odgovorio sa dva brejka i poveo sa 5:2, a zatim i mirno priveo prvi deo igre kraju.

U drugom setu viđena je velika borba, obojica tenisera su napravila po tri brejka, a Australijanac je ostao koncentrisaniji u taj-brejku koji je dobio sa 7:3.

Treći set je bolje otvorio Pursel, koji je odmah oduzeo servis Milojeviću, ali je 147. teniser sveta odgovorio sa tri vezana brejka i lako stigao do vođstva 5:1.

Dozvolio je Purselu još jedan brejk, ali je Australijanac samo ublažio poraz, dok je srpski predstavnik rutinski priveo meč kraju.

Njegov naredni rival u kvalifikacijama za US Open biće pobednik duela Barer – Haris.