US Open: Milojević pao posle preokreta

Srpski teniser Nikola Milojević nije uspeo da se plasira u treće kolo kvalifikacija za US Open, pošto je poražen od Francuza Gregoara Barera.

Nikola Milojević

Mark Runnacles/Getty Images

Barer, trenutno 109. teniser sveta, slavio je posle preokreta, sa 4:6, 6:3, 6:4, posle dva sata i šest minuta igre.

Francuskom teniseru će naredni rival biti Kolumbijac Danijel Elaji Galan.

Milojeviću je brejk u sedmom gemu bio dovoljan za osvajanje prvog seta, ali je prethodno odbranio osam šansi koje je njegov rival imao da mu oduzme servis. Srpski teniser je imao priliku da bude još ubedljiviji, ali mu je Francuz odbranio dve set lopte na svom servisu, ali je popustio u narednom gemu.

Barer je u drugom setu odmah nagovestio preokret, ali je propustio prve dve prilike za brejk, ali je to brzo nadoknadio. Otkako je napravio brejk u šestom gemu bez problema je održavao tu prednost i izborio je treći set u kojem je iskoristio četvrtu šansu da oduzme servis Milojeviću, a potom je rutinski priveo meč kraju.

US Open počinje u ponedeljak i traje do 8. septembra, a žreb u obe konkurencije biće obavljen u četvrtak.