Mike Hewitt/Getty Images

Tenis

26.08.2019 | 18.57 > 23:36

Barti preživela žestoku Dijas

Jedan od glavnih favorita za titulu na četvrtom Gren slemu sezone ujedno i drugi nosilac Ešli Barti uspela da se posle mnogo muka plasira u drugo kolo, pošto je na startu tek posle tri seta savladala Kazahstanku Dijas 1:6, 6:3, 6:2. Dalje je prošla i treći nosilac Karolina Pliškova.

Ashleigh Barty

Elsa/Getty Images

Australijanka je razbijena u prvom setu. Dijas je taj deo igre dobila 6:1. Međutim, sve se preokrenulo kada je Barti napravila brejk kod 3:3 u drugom setu. Od tada je vezala još dva gema i izjednačila u setovima. Ali što je još važnije, zadržala je pozitivan momentum i u odlučujućem setu, koji je rutinski rešila 6:2 za plasman u drugo kolo.

Tamo je Loren Dejvis, koja je bila bolja od Johane Larson.

Karolina Pliškova uspela je da dobije češki duel protiv Tereze Martincove. Iako je razlika između dve teniserke čak 135 mesta, daleko od toga da je treća teniserka sveta imala lak posao. Šta više, suočila se sa krajnje ozbiljnim otporom i oba seta je rešila tek posle taj brejka. U prvom setu obe teniserke imale su velikih problema sa servisom. U prvih šest gemova napravljeno je isto toliko brejkova, a kuriozitet je da nijedna od njih nije imala niti gem loptu. U prvom setu usledila su još dva brejka, ali je odluka ipak pala u taj brejku. Pliškova je iskoristila treću set loptu i dobila taj brejk 8:6 za vođstvo u setovima.

Očekivano bi bilo da na krilima tako dobijenog seta bolje rangirana Čehinja iskoristi momentum i prelomi 138. na WTA listi. Tako je i delovalo u prva tri gema, pošto je povela 3:0 uz dupli brejk. Ali već u narednom gemu jedan je vratila Martincova, a u osmom je potpuno poravnala. Tako da je odluka i u drugom setu morala da padne posle taj brejka, a opet je Pliškova imala više koncentracije, posebno posle 3:3, dobila poslednja četiri poena i konačno rešila meč u svoju korist. Naredna rivalka Pliškovoj biće pobednica meča Marijam Bolkvadze koja je dobila Bernardu Peru 2:1.

Za razliku od Barti i Pliškove Venus Vilijams nije imala ni najmanjih problema protiv Kineskinje Saisai Ženg. Slavila je u dva seta 6:1, 6:0 za svega 68 minuta igre i u narednoj rundi sastaje se sa pobednicom meča  Elinom Svitolinom koja je dobila Osugive 6:1 i 7:5.

Sofija Kenin je u dva seta bila bolja od Koko Vandeveg, po setovima 7:6 i 6:3. U prvom, koji je trajao skoro sat vremena igran je taj-brejk. Nije bilo niti jednog brejka, mada je Kenin imala četiri brejk lopte tokom seta. U taj-brejku je posle 3:3 Sofija vezala tri poena i došla do tri set lopte.

U drugom setu je Kenin došla do brejka u petom gemu i povela je 3:2, a Vandeveg svoje prve brejk lopte na meču nije iskoristila u narednom gemu. Kenin je zadržala svoj servis i napravila još jedan brejk za 6:3.

Lin Žuu je bila bolja od Ćinju Vang 2:0, po setovima 6:3 i 6:4. U oba seta je bilo dosta brejkova, a u drugom je od deset gemova samo dva dobila igračica koja je servirala.

Keti Mekneli je napravila iznenađenej savladavši Timeu Baščinski prilično lako u dva seta, 6:4 i 6:1. U prvom setu je bilo čak sedam brejkova, a Amerikanka je ipak napravila ključni u desetom gemu, dok je drugi set odmah počela brejkom da bi posle još dva puta oduzela servis rivalki.

Ćijang Vang je bila bolja do Karoline Dolehajd 2:0, po setovima 6:4 i 6:4. 18. igračica sveta je u prvom setu najpre gubila 3:1, ali je brzo napravila dva brejka i trasirala sebi put ka osvajanju prvog seta. U drugom joj je jedan brejk u trećem gemu bio dovoljan.

Laura Zigmund je dobila kvalifikatkinju Magdalenu Freč 2:1. Poljakinja koja je 221. na svetu dobila je prvi set za 61 minut igre 7:5, da bi Nemica uzvratila u drugom 6:3. U trećem setu Zigmund je slavila 6:4.

Šuai Ženg je bila bolja od Viktorije Golubić 2:0, 6:2 i 6:1, a Marija Sakari je deklasirala Kamilu Đorđi 6:1 i 6:0.