Halep uz probleme do drugog kola US Opena

US Open 27. avg 201923:26 > 23:28
Clive Brunskill/Getty Images

Rumunska teniserka Simona Halep izborila je plasman u drugo kolo US Opena pobedom nad Amerikankom Nikol Gibs.

Halepova, koja je postavljena za četvrtog nosioca u Njujorku, slavila je protiv domaće teniserke sa 6:3, 3:6, 6:2, posle jednog sata i 50 minuta igre. Na taj način, Simona je prekinula niz loših rezultata na poslednjem Gren slemu sezone, pošto ga je u prethodne sve godine završavala na samom startu.

U narednom kolu Rumunku čeka susret sa još jednom Amerikankom Tejlor Taunsend, koja je eliminisala Katerinu Kozlovu sa 3:6, 6:3, 6:2.

Iako je Halepova u meč ušla gotovo savršeno, napravivši brejk, već u narednom gemu je morala da spasava dve brejk lopte, a Gibsova je od tada nastavila da vreba svoju šansu. Dobila ju je u šestom gemu, kada je stigla do brejka, međutim, odmah potom je stala, a Rumunka je osvojila naredna tri gema, usput dva puta joj oduzevši servis.

Gibsova je uzvratila u drugom setu, koji je započela brejkom, a imala je šansu i da povede 3:0, ali se Halepova odbranila. Od petog gema je usledio niz brejkova, Amerikanka je imala čak šest set lopti u osmom gemu, ali joj je rivalka tada oduzela servis. Ipak, to što je propustila tada, Gibsova je nadoknadila već u sledećem gemu i iz sedmog pokušaja izborila treći set.

U odlučujućem setu je i nestao otpor Amerikanke, pošto je Halepova odmah napravila brejk, a potom rutinski održavala prednost. Ponovo je oduzela servis rivalki u šestom gemu, Gibsova se malo trgla, ali nije mogla da spreči Rumunku da ubrzo završi meč.