Krajinoviću samo set protiv 256. na svetu

US Open 27. avg 201923:51 > 23:52
Jon Naga

Srpski teniser Filip Krajinović iznenađujuće je eliminisan u prvom kolu US Opena, pošto je bolji od njega bio Nemac Sedrik-Marsel Štebe.

Štebe, koji je za 204 pozicije na ATP listi lošije plasiran od Filipa, pobedio je u tom meču sa 6:3, 4:6, 6:4, 7:6 (8:6), posle dva sata i 57 minuta igre.

Nemca u narednoj rundi čeka susret sa Marinom Čilićem iz Hrvatske, koji je bio bolji od Slovaka Martina Kližana u tri seta.

Iskusni nemački teniser je na samom početku meča nagovestio iznenađenje napravivši brejk, ali mu je Filip uzvratio. Međutim, kako Krajinović nikako nije uspevao da pronađe ritam, što je Štebe iskoristio i sa dva brejka rešio prvi set u svoju korist. Srpski teniser je pretio od početka drugog seta, kada je propustio dve brejk lopte, ali je to brzo nadoknadio, pošto je poveo 5:1. Nemac se nije predavao, vratio je jedan brejk, ali je Krajinović brzo priveo set kraju.

Treći set je do polovine doneo izjednačenu igru, da bi Štebe iskoristio treću brejk šansu u šestom gemu, a nije mu mnogo vremena bilo potrebno da stigne i do set lopte. Filip se tada odbranio, zatim vratio brejk, ali mu je rival oduzeo servis i tako došao na korak od plasmana u drugo kolo. U četvrtom setu su se ređali brejkovi na početku, a zatim sigurni servis gemovi, pa je ušao u taj brejk, u kojem je Krajinović imao set loptu, ali je Štebe vezao tri dobra poena i slavio.