Senzacija na Flešingu: Halep ispala od 116. na svetu

US Open 29. avg 201923:57 > 30. avg 2019 0:05
Clive Brunskill/Getty Images

Jedan od favorita za titulu na US Openu doživela je tešku eliminaciju. Simona Halep je poražena u tri seta od domaće igračice Tejlor Taunsend 2:6, 6:3, 7:6.

Prvi set nije nagoveštavao takav scenario. Rumunka je za 32 minuta dobila prvi set 6:2 i delovalo je kao da je na pragu ubedljive pobede. Ali 23-godišnja Amerikanka znatno pozitivnije ušla je u drugi set, napravila odmah brejk za 2:0. Pa iako ga je odmah izgubila, sačuvala je veru i već u narednom gemu ponovo došla do dva gema prednosti 3:1, i od tada nije ispuštala tu prednost, do kraja drugog seta za 6:3 i izjednačenje.

Nastavila je sa odličnom igrom i u odlučujućem setu. Došla je do brejka za 3:2, a potom spasila tri vezane brejk lopte i povela 4:2. Došla je u priliku da završi meč, imala i dve vezane meč lopte na svoj servis. Ali onda je došao do izražaja karakter četvrte teniserke sveta. Spasila je obe meč lopte, uzela je brejk i izjednačila na 5:5. Spasila je i brejk loptu u narednom gemu, povela 6:5. A onda je u 12. gemu došla ona do meč lopte. Ipak, spasila se 116. na svetu i izborila taj brejk. Viđeno je mnoštvo preokreta, mini brejkova, ali kada je Amerikanka uzela mini brejk za 5:4, briljantno je odigrala dva servis gema i plasirala se u treće kolo.

Tamo je čeka još jedna Rumunka, Sorana Kirstea, koja je u tri seta savladava Bolsovu Zadionov.