Vekićeva posle velike borbe u četvrtfinalu US Opena!

US Open 2. sep 201920:00 > 20:02
Nathan Stirk, Getty Images Sport

Hrvatska teniserka Dona Vekić izborila je plasman u četvrtfinale US Opena, pošto je u osmini finala savladala Nemicu Juliju Gerger, posle velike borbe u tri seta 6:7, 7:5, 6:3.

Hrvatica je tako izborila četvrtfinale jednog Gren slema prvi put u karijeri.

Vekićeva je do mesta u četvrtfinalu stigla posle sjajnog meča koji je trajao dva časa i 45 minuta.

Za polufinale boriće se sa Belindom Benčić. Švajcarska teniserka je izbacila prvu teniserku sveta Japanku Naomi Osaku.

Vekićeva je u prvom setu gubila sa 3:0, ali je uspela da izjednači i vrati se u meč. Ipak, u taj-brejku prvog seta koncentrisanija je ostala Nemica, koja je slavila sa 7:5.

I drugi set je bolje otvorila Gerges, povela je sa 2:0, ali je Hrvatica u završnici tog dela igre, uspela da vrati brejk, a zatim još jednom oduzme servis protivnici.

Odlučujući set rešen je posle daleko bolje i sigurnije igre Done, koja je koristila sve greške protivnice i sa 6:3 u poslednjem setu rešila pitanje pobednika.