Azarenka preokretom do trijumfa i finala US Opena

US Open 11. sep 20205:47 > 5:50
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Viktorija Azarenka savladala je Serenu Vilijams i plasirala se u finale US Opena.

Viktorija Azarenka igraće u finalu ovogodišnjeg US Opena nakon velikog preokreta i pobede protiv Serene Vilijams u tri seta rezultatom 1:6, 6:3, 6:3.

Za Azarenku je ovo prva pobeda protiv Serene još od 2016. godine i prva na US openu. Za Azarenku je ovo 11. vezana pobeda i prvo Gren slem finale još od 2013. godine.

U prvom setu Serena je imala potpunu kontrolu. Imala je tri brejk lopte i sve ih je pretvorila u brejkove. Azarenka je tek u poslednjem gemu seta pokazala da se budi, ali nije iskoristila dva brejk prilike da bar produži ovaj deo meča.

U drugom setu se ponovo ona prva suočila sa brejk loptom, ali uspela je da se odbrani i da u nastavku napravi dva breka i obezbedi treći set u drugom polufinalu ovogodišnjeg US Opena.

U trećem setu Azarenka je već u drugom gemu napravila brejk i sačuvala ga do kraja za pobedu u tri seta nakon velikog preokreta.