Dominantni Tim preko Medvedeva do borbe za titulu

US Open 12. sep 20205:00 > 5:00
Getty Images/Matthew Stockman

Dominik Tim prvi put u karijeri igraće finale US Opena. Treći teniser sveta je u polufinalu savladao petog igrača planete Danila Medvedeva sa 6:2, 7:6 (7), 7:6 (5).

Austrijanac će se četvrti put u karijeri boriti za jednu od najvećih titula u tenisu – prethodno je izgubio u finalu Australijan Opena (2020) i dva puta u finalima Rolan Garosa (2018, 2019).

Medvedev nije uspeo da ponovi prošlogodišnji rezultat, kada je stigao do borbe za titulu.

Tim je u ključnim momentima bio bolji, birao je prave udarce i nadigrao je rivala. Ruski teniser imao je svojih šansi, s obzirom na to da je u drugom i trećem setu servirao za set. Ipak, Austrijanac je uvek nalazio načina da se vrati i slavi maksimalnim rezultatom.

Tim je meč završio sa 22 vinera i 33 neiznuđene greške, dok je Medvedev zabeležio 29 direktnih poena i 44 greške.

Dominik je postao prvi Austrijanac koji će igrati finale US Opena.

Rival trećem teniseru sveta u borbi za titulu biće Nemac Aleksandar Zverev.

Velika borba vodila se od početka. Snažno i precizno su udarali i jedan i drugi. U šestom gemu Tim je došao do brejka. Bio je to momenat posle koga je Medvedev ušao u raspravu sa sudijom i zvaničnim licima.

Rus je želeo da traži čelendž, što mu nije bilo dozvoljeno. Zbog toga je prešao na stranu protivnika, kako bi video gde je loptica pala. Kako to nije dozvoljeno, upustio se u raspravu sa supervizorom.

Posle toga nije mogao da se koncentriše na igru, pravio je više greški. Tim je bio na nivou, pa je uz još jedan brejk došao do seta.

Smirio se Medvedev u pauzi, pa je drugi set počeo brejkom. Dugo je čuvao tu prednost Rus, koji je odlično servirao. Ipak, u desetom gemu mu je pala koncentracija. Razigrao se s druge strane Tim, koji je vratio izgubljeni brejk.

Imao je potom Medvedev pet prilika da još jednom oduzme servis gem rivalu, ali nije iskoristio nijednu, pa je odlučivao tajbrejk.

U dodatnom gemu peti teniser sveta je imao set loptu na 6:5. Ipak, odličan je bio Tim, koji je preokrenuo i iskoristio svoju drugu šansu da dođe do seta.

Austrijanac je potom uzeo medicinski tajmaut, zbog bola u stopalu.

Odlično je Medvedev počeo treći period, pa je poveo 3:0. Ipak, ponovo se našao u problemu kada je trebalo da završi posao u setu. Propustio je jednu set loptu, a onda dozvolio rivalu da napravi brejk.

Tim je izjednačio na 5:5, a onda se ponovo izborio za tajbrejk. Austrijanac je u dodatnom gemu apsolutno dominirao, poveo je 5:1, a onda iskoristio drugi meč loptu.