Zverev: Bole propuštene šanse u petom setu

US Open 14. sep 202011:54 > 12:21
Getty Images/Matthew Stockman

Suze tokom ceremonije dodele trofeja, pokazale su osećanja Saše Zvereva posle poraza u finalu US opena od Dominika Tima. Nemac je bio blizu pehara. Imao je velikih 2:0 i brejk viška u trećem setu, na kraju i 5:3 u petom setu. Ništa od toga mu nije bilo dovoljno da osvojio prvu Gren slem titulu.

USA Today Sports, Reuters

Mnogo boli poraz. Posebno kada izgubite na ovakav način. Držao sam sve u svojim rukama. Sve se nekako okrenulo kada mi je prvi put oduzeo servis u četvrtom gemu trećeg seta. Od tog trenutka Tim je zaigrao mnogo bolje, ja mnogo lošije. I posle toga sam imao nekoliko prilika koje nisam realizovao”, rekao je Zverev.

U petom setu 23-godišnji Nemac je na 5:3 imao servis za pobedu. Tim je uspeo da se ga brejkne, uvede meč u taj brejk u kojem je slavio 8:6.

Neverovatno je koliko sam bio blizu. Na četiri poena. I čak me ne žalim toliko za trećim setom, koliko me bole propuštene šanse u petom. Mnogo, mnogo prilika nisam iskoristio”, istakao je Zverev i dodao “Nadam se da ću jednog dana biti Gren slem šampion, ali sada mi je mnogo teško