Izvor: Clive Brunskill, Getty Images
Tenis 15.07.2017 | 13:59 > 16:29

Garbinje Mugurusa kraljica Vimbldona!

Špankinja Garbinje Mugurusa osvojila je Vimbldon savladavši u finalu Venus Vilijams sa 7:5, 6:0.

Garbinje Mugurusa Venus Vilijams

Izvor: Shaun Botterill/Getty Images

Finalni meč je praktično odlučen u finišu prvog seta. Venus je kod rezultata 5:4 propustila dve vezane set lopte i od tada pa do kraja meča nije osvojila nijedan gem.

Špankinja je u 11. gemu prvog seta napravila brejk, dobila je prvi set i u nastavku meča je razbila veteranku iz Amerike.

Bio je ovo peti međusobni duel dve teniserke i druga pobeda Muguruse koja je osvojila prvi Vimbldon i drugi Gren slem u karijeri.

"Znala sam da ću imati najteži meč dana, ona je jako dobar igrač. Odrasla sam gledajući je kako igra. Bila je inspiracija, osećam se sjajno što sam igrala protiv nje. Bila sam nervozna, san je bio biti ovde, ali bila sam fokusirana", rekla je Mugurusa posle trijumfa.

Venus je propustila priliku da sa 37 godina postane najstarija šampionka Vimbldona i ostala je na pet trofeja iz Londona.

Tok mečamogli ste da pratite uz Sport Klub:

Venus i Garbinje pokazale su u prvom setu zbog čega su se našle u finalu ove godine.

Sjajni servisi i odlični osnovni udarci sa obe strane obeležili su početak meča, pa je prva brejk lopta viđena tek u šestom gemu. Venus je imala priliku za brejk, ali se Špankinja odbranila i već u sledećem gemu došla je do svoje prve šanse.

Ni tada nije došlo do brejka, pa se ušlo u dramatičnu završnicu prvog dela.

Venus je u desetom gemu imala dve vezane set lopte na servis rivalke, ali nije uspela da napravi brejk i zbog toga je kažnjena.

Mugurusa je u 11. gemu oduzela servis Amerikanki, a onda je u sledećem gemu odservirala za 1-0 (7:5).

Niko nije očekivao da će finiš prvog seta i rešiti pitanje pobednice, ali Mugurusa je u drugom setu bila nemilosrdna.

Opustila se posle vođstva od 1-0 i u nastavku je prosto pregazila Amerikanku osvojivši prvi Vimbldon u karijeri.