Novak bez problema započeo odbranu titule na Vimbldonu

Wimbledon 1. jul 201914:05 > 16:14
Shaun Botterill/Getty Images

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Nemca Filipa Kolšrajbera u tri seta na startu takmičenja na Vimbldonu.

Đoković je do 11. pobede na 13 mečeva sa Kolšrajberom slavio sa 6:3, 7:5, 6:3, posle dva sata i dva minuta igre. Za srpskog tenisera je to ujedno druga pobeda nad istim rivalom na Vimbldonu, gde su se prethodno sastali 2015. godine, takođe u prvom kolu.

Iako je Kolšrajber prvi stizao do brejka u prva dva seta, Đoković je vrlo brzo oba puta uspevao da mu uzvrati udarac. Tokom celog meča je izgledalo da je srpski teniser taj koji drži kontrolu, a odigrao je tačno onako koliko mu je bilo potrebno da dođe do rutinskog trijumfa. Novak jeste imao određene probleme na svom servisu, ali je izgubio samo 19 poena na njemu i meč završio sa 14 više vinera od rivala, a upisao je i deset neiznuđenih grešaka manje.

Novakov naredni rival biće Amerikanac Denis Kudla, koji je savladao Maleka Džazirija iz Tunisa sa 6:4, 6:1, 6:3. Taj meč je na programu u sredu i čeka vas na Sport Klubu 1.

Tok meča:

Novak nije na najbolji način započeo meč jer je posle vođstva 30:15 dozvolio Kolšrajberu da osvoji naredna tri poena i stigne do brejka, ali je odmah uzvratio istom merom za 1:1. Usledio je servis gem bez izgubljenog poena za srpskog tenisera, a potom i brejk, posle koje je spasao dve šanse koje je njegov rival imao da mu oduzme servis za 4:1. Kolšrajber je zatim prekinuo Novakov niz i osvojio svoj prvi servis gem, da bi prvi reket sveta dva gema kasnije imao priliku da završi set, ali se Nemac odbranio. U devetom gemu je tako srpski teniser servirao za set, što je i učinio bez većih problema posle 40 minuta igre.

Kolšrajber je drugi set započeo bez izgubljenog poena na svom servis gemu, a odmah zatim je pritiskao Novaka i tako stigao do brejka za 2:0. Srpski teniser je odgovorio oduzevši servis Nemcu, a zatim je stigao do izjednačenja, iako se malo mučio na servisu. Od tada se igralo gem za gem, da bi u 11. srpski teniser izborio dve brejk šanse, prvu je Kolšrajber odbranio, ali drugu nije. Novak je tako poveo 6:5 i u narednom gemu je odservirao za drugi set bez izgubljenog poena.

Sam početak trećeg seta protekao je u izjednačenoj igri, bez brejk šansi do petog gema, kada je Kolšrajber odbranio dve Novakove prilike. Ono što je propustio tada, srpski teniser je nadoknadio dva gema kasnije za vođstvo 4:3, da bi potom osvojio svoj servis gem bez izgubljenog poena i već u devetom gemu je dobio šansu da završi meč. Kolšrajber se mučio na svom servisu, pa je prvi reket sveta brzo stigao do meč lopte, koju njegov rival nije mogao da odbrani.