Tenis

02.07.2019 | 20.31 > 20:43

Maša vodila, pa onda predala pri 0:5 u trećem setu

Maria Sharapova

Nekada prva teniserka sveta i Gren slem šampionka Marija Šarapova eliminisana je na startu Vimbldona, pošto je predala meč Francuskinji Polin Parmentije.

Clive Brunskill/Getty Images

Posebno je kontroverzan momenat kada je Ruskinja predala. To je učinila kod rezultata 5:0 za Francuskinju u trećem setu. Do tog trećeg seta stvari su se dobro kretale po 80. teniserku sveta. Prvi set je dobila 6:4, a u drugom je imala 5:3 i servirala za meč.

Međutim, od tada su kola krenula nizbrdo. Prvo je Parmentije vezala tri gema i servirala za set, ali je izgubila servis i ipak se igrao taj brejk. U njemu je Francuskinja povela 5:1, ali je Šarapova smanjila na 5:4. Ipak, naredna dva poena osvojila je Parmentije i ispostavilo se prelomila meč s obzirom da je Ruskinja imala problema sa povredom i tako odigrala 25 minuta u trećem setu. Izgubila je svih pet gemova, ali je odlučila da preda meč i onemogući protivnici da osvoji taj još jedan preostali.

U narednom kolu Parmentije će igrati protiv Karle Suares Navaro.