Čilić propustio 12 brejk šansi, Sousa bolji u tri seta

Marin Čilić

Marin Čilić izgubio je u drugom kolu Vimbldona od Žoaa Souse 6:4, 6:4 i 6:4.

Marin Čilić

Shaun Botterill/Getty Images

Portugalski teniser je odmah imao tri brejk lopte na startu meča i drugu je iskoristio. Sousa je imao dve brejk lopte i u trećem gemu ali se Čilić nekako spasio da bi zatim do kraja seta 69. igrač sveta uspeo da zadrži svoju prednost. Marin je imao dobru priliku da napravi brejk pred kraj seta kada je imao tri brejk lopte.

U drugom setu je baš Čilić prvi mogao do brejka jer je imao tri vezane brejk prilike. I u četvrtom gemu je Čilić imao još dve šanse da oduzme servis Sousi, a ovaj je to kaznio u petom gemu novim brejkom. Tu prednost Žoao nije ispustio.

Neiskorišćenim brejk loptama za Čilića je počeo i treći set, a Sousa je posle dve takve situacije u drugom gemu u trećem uzeo servis Hrvatu. Poslednju šansu da se vrati u meč Marin je imao pri rezultatu 3:2 za Sousu kada je opet 18. teniser sveta imao brejk šanse. Sousa se izvukao i iz te situacije i zatim je sigurno sproveo meč do kraja.

Sousa će u narednom kolu igrati protiv Danijela Evansa.