Britanci će još čekati na pobednicu, ispala Konta

Wimbledon 9. jul 201918:27 > 18:44
Mike Hewitt/Getty Images

Češka teniserka Barbora Stricova napravila je rezultat karijere pošto se plasirala u polufinale Vimbldona pobedivši domaću teniserku Johanu Kontu u dva seta 7:6, 6:1.

Nadali su se Britanci da bi Johana Konta možda mogla da prekine post od 42 godine bez titule u ženskom singlu od Virdžinije Vejd. Odlično je 18. teniserka krenula, povela 3:0, vodila i 4:1 u prvom setu, ali se Čehinja vratila i izjednačila na 4:4. O pobedniku seta odlučivao je taj brejk, koji je Stricova posle velike borbe rešila u svoju korist 7:5.

Ispostaviće se da je taj taj brejk bio ključan i za razvoj drugog seta, koji je Stricova dobila bez mnogo muke. Već na startu drugog seta povela je 3:0, a potom u šestom gemu napravila dupli brejk i na kraju je 54. teniserka sveta iskoristila indisponiranost Konte da završi set za svega 33 minuta i obezbedi svoje prvo Gren slem polufinale.

U borbi za finale Stricova će igrati protiv sedmostruke šampionke Vimbldona Serene Vilijams.