Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

12.07.2019 | 18.25 > 18:28

Timea i Kiki bez finala, trijumf Hsije i Stricove

Gabrijela Dabrovski i Ji Fan Ću plasirale su se u finale Vimbldona u konkurenciji ženskog dubla. One su u polufinalu bile bolje od Barbore Krejčikove i Katerine Sinijakove rezultatom 2:1 (6:1, 3:6, 6:3).

Kristina Mladenović

Zak Kaczmarek/Getty Images

Kanađanka i Kineskinja su do mesta u finalu stigle posle jednog časa i 41 minuta igre.

Već su prvom setu pokazale ko je bolji rival i protivnicama za 24 minuta dozvolile samo jedan gem.

U nastavku su Krejčikova i Sinijakova preuzele kontrolu, ali je u odlučujućem setu kanadsko-kineski par ostao koncentrisaniji i mirno priveo duel kraju.

Dabrovski i Ću će se za titulu na Vimbldonu boriti protiv Su Vei Hsije i Barbore Stricove.

Hsije i Stricova su do finala stigle pobedom nad Timee Baboš i Kristine Mladenović u dva seta, 7:6, 6:4, posle jednog časa i 28 minuta borbe.