Čilić opet izgubio dobijeno, Sok u igri za 1/2!

Masters 1000 14. nov 201717:55 > 17:57
Atsushi Tomura/Getty Images

Amerikanac Džek Sok pobedio je Marina Čilića posle preokreta sa 5:7, 6:2, 7:6(4), u drugom kolu završnog turnira u Londonu.

Bio je ovo duel poraženih u prvoj rundi, pa je Sok ovom pobedom ostao u igri za plasman u polufinale iz grupe „Boris Beker“.

Čilić je kao i protiv Zvereva u prvoj rundi imao svoje šanse, ali je ponovo popustio pod pritiskom.

Duel je počeo razmenom brejkova, a u finišu seta Čilić je novim brejkom u 12. gemu rešio prvi set.

Usledio je veliki pad u igri hrvatskog igrača, pa je Sok neočekivano lako izjednačio. Napravio je dva brejka i dobio set sa 6:2.

Činilo se da je Čilić naučio lekciju iz meča sa Zverevim. Poveo je sa 3:0 u trećem setu, delovalo je da ima kontrolu, ali je ponovo popustio.

Sok je vratio brejk, pa je pobednik odlučen u taj-brejku. I tu je Čilić bolje počeo, poveo je sa 4:2, ali je usledila serija od pet vezanih poena Soka koji je tako došao do pobede.

Amerikanac igra sa Zverevim u poslednjem kolu, a Čilićev protivnik će biti Federer.