Izvor: Getty Images/Clive Brunskill
Tenis 14.11.2017 | 23:27 > 23:32

Rodžer u polufinalu, slomio Zvereva nakon tri seta

Roger Federer

Rodžer Federer je obezbedio plasman u polufinale završnog turnira u Londonu, nakon što je u duelu drugog kola grupe Boris Beker savladao Aleksandra Zvereva sa 2:1.

Rodžer Federer

Izvor: Julian Finney, Getty Images Sport

U prvom setu viđena je velika borba, igrao se taj-brejk u kome je Rodžer slavio sa 8:6.

Mladi Zverev uzvraća udarac sjajnom igrom u drugom setu, u kome je rezultat bio 7:5 za Nemca.

Iako se očekivala neizvesna borba u odlučujućem trećem setu, Švajcarac je demonstrirao silu i ubedljivo trijumfovao sa 6:1, postavši prvi polufinalista turnira

Ovo je najtrofejnijem igraču svih vremena 14. plasman u polufinale turnira u Londonu na 15 učešča.

U poslednjem kolu očekuje ga duel sa Marinom Čilićem koji je izgubio oba duela na turniru, danas od Džeka Soka sa 2:1.

Komentari (6)

302

Prof dr održao čas tenisa...

Odgovori 12 5

KingRoger1

Nista od mlađarije ,Federer ovo osvaja bez sumnje ,jos 5 godina moze ove deckice trati,nervozan,ali ocito zbog toga sto je pritisak na njemu da osvoji,mada i sam zna da ce tako i biti.Budalastine su price da je star,samo na papiru,ali u terenu to ne izgleda tako.Jedino povratak Djokovica u pravu formu,moze da bude nesto novo,jer ako i u 2018.bude ovakva konkurencija bit ce tuzno,jer nema u ovom trenutku dostojnog protivnika.

Odgovori 12 17

Ljubomora

Dođem ovdje da se nagledam dislajkova na svaki Federerov uspjeh. Nije lijepo biti ljubomoran, pogotovo na ovakvu veličinu.

Odgovori 16 16

Rodžer: Bolji riterner je danas dobio boljeg servera

Rodžer Federer kaže da je drugi set bio ključ u polufinalu i ističe da nije previše tužan zbog poraza jer je imao sjajnu sezonu.

Gofan preokretom ostavio Federera bez finala Mastersa!

Belgijski teniser David Gofan plasirao se u finale završnog Mastersa pošto je u polufinalu posle preokreta nadigrao legendarnog Rodžera Federera.

Rodžerove bekhend paralele - kao lenjirom povučene!

Rodžer Federer je ubedljvo dobio prvi set protiv Davida Gofana, a ovo je definitivno bio najlepši poen. Još jednom se videlo koliko su bekhend paralele moćno oružje švajcarskog tenisera. Prava umetnost...

Gofan razbio Tima za polufinale, sledi Rodžer

Posle Rodžera Federera, Grigora Dimitrova i Džeka Soka, prolaz u polufinale završnog turnira u Londonu obezbedio je i David Gofan. On je u odlučujućem meču grupe Pit Sampras ubedljivo pobedio Dominika Tima rezultatom 6:4, 6:1.