Michael Dodge/Getty Images

Tenis

13.11.2019 | 17.53

Neverovatni Nadal preživeo posle 1:5 i ostao u igri!

Španac Rafael Nadal posle velikog preokreta u trećem setu pobedio je Rusa Danila Medvedeva u drugom kolu grupe Andre Agasi Završnog turnira u Londonu i zadržao šanse za plasman u polufinale.

Rafael Nadal

Justin Setterfield, Getty Images Sport

Prvi igrač sveta je slavio u tri seta rezultatom 6:7 (3), 6:3, 7:6 (4) za  dva časa i 49 minuta.

Nadal je posle poraza od Aleksandera Zvereva na startu turnira došao do prvog trijumfa i u petak će sa Stefanosom Cicipasom igrati za plasman među četiri najbolja, dok Medvedeva očekuje meč sa braniocem titule. Prethodno se večeras u 21 čas sastaju Zverev i Cicipas i ukoliko Grk slavi Medvedev će ostati i bez teoretske šanse za plasman u polufinale.

U prvom setu viđena je samo jedna brejk lopta, koju je Španac spasao u sedmom gemu. Rus je u taj brejku bio smireniji u ključnim poenima, ali je Nadal podigao u drugom seru.

Prvi igrač sveta je oduzeo servis protivniku u prvom i poslednjem gemu, ali je u odlučujućem setu bukvalno nestao sa terena. Medvedev je odmah napravio brejk, potom još jedan za 3:0, a kada je poveo sa 5:1 malo ko je verovao da je Nadal u stanju da se vrati...

Rus kod rezultata 5:2 nije iskoristio prvu meč loptu na servis Nadala, zatim je Španac napravio brejk za 5:3, a kada je smanjio na 5:4 potpuno je vratio veru svojim navijačima u veliki preokret.

Preporoženi Španac je igrao kao u transu, osvojio je pet uzastopnih gemova i poveo sa 6:5. Medvedev je uspeo da prekine Rafin niz i meč uvede u taj brejk... Ključnu grešku Rus je napravio kod rezultata 5:4 i bukvalno dobijen meč prepustio Nadalu.

Evo i računice u borbi za prvo mesto na kraju godine.

Đoković završava godinu kao najbolji teniser sveta ako...