Karlović eliminisao Congu u Sinsinatiju!

ATP 16. avg 20172:52 > 2:55
Grant Halverson/Getty Images

Hrvatski teniser Ivo Karlović napravio je veliko iznenađenje pobedivši Francuza Žo-Vilfrida Congu u drugom kolu Mastersa u Sinsinatiju.

Karlović je do trijumfa nad osmim nosiocem došao sa 6:4, 7:6 (11:9), posle jednog sata i 35 minuta igre.

U narednom kolu, Karlovića čeka susret sa pobednikom duela između Australijanca Nika Kirjosa i Aleksandera Dolgopolova iz Ukrajine.

U duelu sa Congom, Karlović nije servirao kako zna, a u prilog tome ide činjenica da je imao sedam dvostrukih servis grešaka i samo sedam as udaraca više od svog rivala. Tokom meča nije viđeno mnogo brejk prilika, hrvatski teniser je odbranio obe koje je Conga imao, a sam je iskoristio svoju jedinu, i to u prvom setu.

Sam početak meča obeležili su relativno sigurni servis gemovi, da bi u četvrtom gemu Karlović odbranio brejk priliku koju je imao Conga i izjednačio na 2:2. Već u narednom gemu, hrvatski teniser je oduzeo servis svom rivalu i potom praktično bez problema održavao prednost do osvajanja seta.

U drugom setu se igralo gem za gem, bez ikakvih uzbuđenja do 12. gema, kada je Conga imao priliku da izjednači na 1:1 u setovima. Međutim, Karlović se tada odbranio i sjajno ušao u taj-brejk, u kojem je poveo sa 3:0, da bi svojim greškama dozvolio Francuzu da se vrati u meč. Od tada su se smenjivale prilike za obojicu tenisera, ali se ispostavilo da je Hrvat koncentrisaniji i na kraju je zasluženo prošao dalje.

Masters u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 4.973.120 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport kluba.