ATP 18. avg 20174:57 > 4:59
Grant Halverson/Getty Images

Kiša je u noćnom programu zadavala muke teniserima na Mastersu u Sinsinatiju, a u dnevnom programu je, takođe uz prekide, završeno šest mečeva.

Getty Images/ Julian Finney

Grigor Dimitrov je bio bolji od Huana Martina del Potra i slavio je u dva seta – 6:3, 7:5 nakon sat i 40 minuta igre. U prvom setu je Bugarinu bio dovoljan jedan brejk, da bi se drugi set pretvorio u jednočasovni maraton u kome je Del Potro prvi stigao do brejka i imao tri set lopte koje nije uspeo da iskoristi pa je Dimitrov zakazao četvrtfinalni okršaj sa Juičijem Sugitom.

Sugita je naon preokreta i tri odigrana seta bio bolji od Karena Hačanova 6:7, 6:3, 6:3.

Nakon početne razmene brejkova u prvom setu, igralo se gem za gem do tajbrejka u kome je bolji, bez izgubljenog poena, bio Hačanov. Ipak, nije uspeo da iskoristi taj dobar momenat iz tajbrejka u drugom setu pa je već u drugom gemu pretrpeo brejk što se pokazalo kao presudno za drugi set koji je pripao Japancu koji je u trećem setu napravio dva brejka i iskoristio prvu meč loptu kako bi se plasirao u četvrtfinale.

U nastavku takmičenja gledaćemo i Džereda Donaldosna koji je bio bolji od Nikolasa Basilašvilija (6:4, 7:6) kao i Džona Iznera koji je izbacio Fransisa Tiafoa. Upravo će Donaldson i Izner činiti drugi četvrtfinalni par.

Treći nosilac Dominik Tim u četvrtfinalu će se sastati sa Davidom Fererom.

Tim je u dva seta savladao Adrijana Manarina (7:6, 7:6) dok je David Ferer sa 6:4, 6:4 bio bolji od Pabla Karenja Buste.

Duel Iva Karlovića i Nika Kirijosa je prekinut pri rezultatu 4:3 za Karlovića u prvom setu. Na servisu će kada se meč nastavi biti Kirijos. Rafael Nadal i Alberto Ramos nisu uspeli ni da započnu meč tako da će pobednici ova dva duela u petak dva puta morati na teren.