ATP 14. avg 201820:14 > 21:34
Lindsey Parnaby/Anadolu Agency/Getty Images

Hrvatski teniser Borna Ćorić prošao je u 2. kolo Mastersa u Sinsinatiju.

Julian Finney Getty Images Sport

Ćorić je odigrao sjajan meč i bez većih problema slavio protiv ruskog igrača Danila Medvedeva. Hrvatskom teniseru je za pobedu bilo dovoljno sat i 11 minuta igre, a slavio je rezultatom 6:2, 6:3.

Borna je u prvom setu oduzeo dva servisa protivniku, dok je svoj početni udarac držao sigurno. U drugom setu smo videli nešto veću borbu, ali mladi Zagrepčanin je sa jednim brejkom došao do pobede.

Ćorić će u drugom kolu igrati sa Nikom Kirjosom, koji je i pored mnogo problema sa povredom bio bolji od američkog kvalifikanta Denisa Kudle sa 6:7 (2), 7:5, 7:6 (9). Jedini brejk viđen je u poslednjem gemu drugog seta.

Plasman u 2. kolo obezbedili su još Rumun Marijus Kopil pobedom protiv Nemca Filipa Kolšrajbera 6:4, 6:2 i Rus Karen Hačanov, koji je savladao Španca Alberta Ramosa – 2:6, 6:3, 6:2.

Kopilu će sledeći rival biti Marin Čilić, a Hanačovu domaći teniser Sem Kveri.

Takmičenje u Sinsinatiju je završeno za srpske tenisere Dušana Lajovića i Filipa Krajinovića.