Ivo Karlović

Ivo Karlović plasirao se u glavni žreb za Masters u Sinsinatiju.

Shaun Botterill/Getty Images

Hrvatski teniser Ivo Karlović obezbedio je mesto u glavnom žrebu Mastersa u Sinsinatiju pobedom u odlučujućem meču protiv Filipa Kolšrajbera.

Duel dva veterana završen je nako tri seta, a slavio je Karlović 7:6 (7:4), 6:7 (1:7), 6:4.

Nije bilo brejka u prvom setu iako je Kolšrajber imao dve set lopte u devetom gemu. Ipak, set je u svoju korist u taj brejku rešio Karlović.

Slično se situacija odvijala i u drugom setu. Kolšrajber je imao dve brejk lopte u 11. gemu, ali je morao da slavi tek u taj brejku u kome je bio veoma dominantan.

U odlučujućem setu Karlović je spasio četiri brejk lopte u četvrtom gemu, a sam je iskoristio treću koju je izborio u sedmom gemu kada je poveo 4:3 i nakon toga sigurno priveo meč kraju.