Al Bello/Getty Images

Tenis

13.08.2019 | 18.59 > 19:01

Dona 'slomila' Sinijakovu za drugo kolo u Sinsinatiju

Hrvatska teniserka Dona Vekić plasirala se u drugo kolo turnira u Sinsinatiju pobedom nad Katerinom Sinijakovom iz Slovačke.

Donna Vekić

Matthew Stockman/Getty Images

Dona je do trijumfa nad Sinijakovom došla sa 6:4, 6:3, posle jednog sata i 36 minuta igre.

Vekićevu u narednom kolu čela susret sa Beloruskinjom Viktorijom Azarenkom, kojoj je Belinda Benčić iz Švajcarske predala meč u drugom setu.

Sam početak meča obeležili su brejkovi na obe strane – Sinijakova je povela, Dona joj je uzvratila, a zatim je preuzela kontrolu. Iako je imala problem da osvoji svoj servis, odmah potom je ispratila to novim brejkom za vođstvo 3:1, a potom je održavala prednost. Međutim, Slovakinja se probudila i oduzela joj servis u devetom gemu, ali je Vekićeva novim brejkom rešila set.

U prvom gemu drugog seta Dona je spasla dve brejk šanse rivalke, da bi u četvrtom gemu stigla do brejka i prednosti 3:1. Od tada se igralo gem za gem, pa je tako hrvatska teniserka praktično rutinski privela meč kraju.

Turnir u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 2.944.486 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.